2018 m. kovas

  1. Kovo mėnesi Švenčionių progimnazijoje buvo organizuota tiksliųjų ir gamtos mokslų metodinė savaitė.

Sveikatos priežiūros specialistė Irena Januševskaja ir biologijos mokytoja Lilija Rutkovskaja vedė integruotas pamokas „Valgyk sveikai – gyvenk linksmai“ ir „Pirmoji pagalba: širdies masažas, dirbtinis kvėpavimas“.

5-tų klasių mokiniai susipažino su sveikos mitybos taisyklėmis, gilino savo žinias apie maisto produktus, jų poveikį žmogaus sveikatai. Taip  pat vaikai sužinojo apie geriamojo vandens reikšmę ir vartojimą. Savo žinias bandė pritaikyti kurdami sveiko maisto piramidę.  Buvo kalbėta apie pusryčių naudą jaunam organizmui. Mokiniai vardijo, ką labiausiai mėgsta valgyti, ką dažniausiai valgo pusryčiams.

Mokytis pirmos pagalbos - svarbu kiekvienam, nes labai dažnai nelaimė įvyksta artimiausių žmonių akivaizdoje, kai nėra šalia medicininio išsilavinimo turinčio asmens. Būtent todėl pradėti kalbėti apie pagalbos suteikimą šalia esančiam galima ir labai reikalinga dar mokykloje, kur mokiniai praleidžia didesnę dienos dalį. Švenčionių progimnazijos 6a klasės ir 7 klasių mokiniai turėjo keletą pirmosios pagalbos užsiėmimų. Jų metu buvo kalbėta apie pirmos pagalbos teikimo principus, pagalbą įvairių situacijų atveju, o taip pat apie labai svarbią pirmos pagalbos teikimo dalį - greitosios medicinos pagalbos iškvietimą. Praktinės dalies metu moksleiviai, pasinaudodami manekenais, turėjo galimybę patys atlikti pradinio gaivinimo ir užspringimo atvejų veiksmus.

           2. Pasaulinė vandens diena

Kovo 22 dieną minime Pasaulinę vandens dieną.  Šios dienos tikslas - skatinti sąmoningą požiūrį į vandenį ir jo didžiulę svarbą kiekvienam iš mūsų.
Šią dieną paminėti , 6a klasės mokiniai, pakvietė visą Švenčionių progimnazijos bendruomenę. Pertraukų metu mokiniai ir mokytojai buvo vaišinami vandeniu, paaiškinant vandens reikšmę žmogaus organizmui. Vanduo ąsočiuose buvo pagardintas citrina, apelsinais. Buvo galimybė sudalyvauti viktorinoje ir laimėti buteliuką vandens.

           3. Stendai skirti Pasaulinei vandens ir tuberkuliozės dienai paminėti.

Atnaujinta 2018-04-19 14:15