Ar bendruomenę reikia mokinti teikti pirmąją pagalbą?
 


Pirmadienis, 15 Gegužė 2017 08:23

„Pažinkime šalia mūsų augančius vaistinius ir maistinius augalus“

20170510 131819Gegužės 10 dieną, „Judėjimo sveikatos labui“ dienai paminėti, Sirvėtos regioninio parko teritorijoje vyko praktinis užsiėmimas „Pažinkime šalia mūsų augančius vaistinius ir maistinius augalus“. Užsiėmimą vedė vaistininkas - žolininkas, „Žolinčių akademijos“ viceprezidentas Marius Lasinskas.
Lektorius supažindino su trimis žolininko taisyklėmis, papasakojo kaip atpažinti, rinkti, džiovinti ir vartoti maistinius – vaistinius augalus: kiaulpienę, dilgėlę, garšvą, tramažolę, siauralapį gaurometį ir kt. Kalbėjo apie tikrąsias ligų priežastis, kada gali ir kada negali padėti vien tik vaistažolės.
Praktinio užsiėmimo metu dalyviai galėjo užduoti rūpimus klausimus, paskanauti bendrai išvirtos arbatos.

 

Skaityti daugiau...
 
Penktadienis, 12 Gegužė 2017 13:24

Renginiai skirti užkrečiamųjų ligų prevencijai ir higienos įgūdžių ugdymui

trainingUžkrečiamųjų ligų prevencijai ir higienos įgūdžių ugdymui mokyklinio amžiaus vaikams, o taip pat Pasaulinei rankų higienos dienai paminėti vyko keli renginiai:
• Gegužės 8 d. Kaltanėnų ugdymo ir turizmo centro Švenčionėlių vaikų dienos centre, Švenčionių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro darbuotojai vedė diskusiją - praktinį užsiėmimą „Asmens higiena - grožis ir sveikata”.
• Gegužės 9 d. Švenčionių Z. Žemaičio gimnazijos aktų salėje vyko, jau tradiciniu tapęs, 4 klasių mokinių konkursas „ Higienos ABC”. Pabradės „Ryto”, „Žeimenos” gimnazijų, Švenčionėlių progimnazijos mokinių komandos nariai sėkmingai išsprendė visas užduotis. Už puikius prisistatymus, kruopščius namų darbus, teisingus atsakymus dalyviams įteiktos Švenčionių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro padėkos, atminimo dovanos.
Norime padėkoti pedagogams, visuomenės sveikatos priežiūros specialistėms už dalyvių paruošimą, o Švenčionių vaistažolių fabrikui už arbatas.

 

Skaityti daugiau...
 
Ketvirtadienis, 11 Gegužė 2017 09:27

Jungtinių Tautų saugaus eismo dekada

saugok gyvybes_mazink_greiti_logKelių ir transporto revoliucija labai prisidėjo prie daugelio pasaulio valstybių vystymosi. Tačiau, kaip neretai būna, yra ir kita medalio pusė. Pasekmės, atsirandančios dėl vis įvairesnių kelių ir transporto sistemų bei paslaugų kūrimo ir vystymo, kurios palengvina mums kasdienį gyvenimą, tampa ir didžiule našta visuomenei. Padidėję transporto srautai lydimi eismo įvykių, kuriuose žūsta daugybė žmonių. Daugelis didmiesčių susiduria su oro užterštumu, dėl ko padaugėja kvėpavimo sistemos ligų. Spūstys tampa kasdienybe.

 

Skaityti daugiau...
 
Trečiadienis, 10 Gegužė 2017 09:05

 Gegužė – nerūkymo mėnuo!

nerukysiu Švenčionių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras primena, kad gegužės mėnuo yra nerūkymo mėnuo. Šio mėnesio minėjimo tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į tai, jog tabakas yra sveikatą alinantis ir lėtines neinfekcines ligas, tokias kaip vėžys, širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų ligos, sukeliantis produktas. 

Skaityti daugiau...
 
Penktadienis, 05 Gegužė 2017 08:29

Gegužės 5-oji – Pasaulinė rankų higienos diena

pasaulin-rank-higienos-diena-600x330Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) primena, kad gegužės 5-ąją pasaulis mini rankų higienos dieną, kurios 2017 metų šūkis – „Saugok gyvybes – plauk rankas“.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) šiais metais inicijuoja rankų higienos kampaniją – „Kova su atsparumu antibiotikams – tavo rankose“. Per nešvarias rankas plinta apie 80 proc., o rankos yra tinkama terpė pernešti ir atsparias antibiotikams bakterijas. Pastaraisiais dešimtmečiais atlikti tyrimai rodo, kad taikomi įvairūs rankų higienos būdai sumažina bakterijų skaičių ir užkerta kelią kryžminiam bakterijų perdavimui.

Kampanijos metu ypatingas dėmesys skiriamas atsparių antibiotikams mikroorganizmų plitimui sveikatos priežiūroje, siekiant apsaugoti ne tik pacientus, bet ir darbuotojus nuo užsikrėtimo mikroorganizmų sukeltomis infekcijomis. Medicinos darbuotojų rankų higiena yra viena pagrindinių infekcijų prevencijos ir kontrolės priemonė sveikatos priežiūros įstaigose.

 

Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 7 iš 45