Ar bendruomenę reikia mokinti teikti pirmąją pagalbą?
 


Trečiadienis, 17 Gegužė 2017 15:09

 SMS žinutė kvies pasitikrinti sveikatą Vilniaus ir Alytaus apskričių gyventojus

logo 1„Pasirūpinkite savo sveikata. Pasitikrinkite pagal gimdos kaklelio, krūties, prostatos ir storosios žarnos vėžio prevencijos programas. Kreipkitės į savo šeimos gydytoją. Paraginkite pasitikrinti ir artimuosius“ – tokio turinio SMS žinutę gegužės 15–28 dienomis gaus Vilniaus ir Alytaus apskričių gyventojai. Tai – šių metų vasarį pradėto vykdyti didelės apimties socialinio projekto „Kylame į kovą su vėžiu“ dalis.

Skaityti daugiau...
 
Trečiadienis, 17 Gegužė 2017 12:34

 HIPERTENZIJA – „NEBYLIOJI ŽUDIKĖ“

sirduteGegužės 17-ąją minima Pasaulinė hipertenzijos diena. Hipertenzija – tai padidėjęs kraujospūdis. Arterinė hipertenzija yra įrodytas širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksnys, ypač reikšmingas koronarinės širdies ligos, insulto ir širdies nepakankamumo išsivystymui. Kuo didesnis kraujospūdis, tuo didesnė tikimybė susirgti.
Širdies ir kraujagyslių ligos sergamumo struktūroje užima pirmąją vietą, taip pat yra neįgalumo ir blogesnės gyvenimo kokybės priežastis. Visoje Lietuvoje širdies ir kraujagyslių ligos yra pagrindinė gyventojų mirtingumo priežastis.
Hipertenzija – tai įvairių aplinkos ir genetinių veiksnių poveikio pasekmė žmogaus organizme. Deja, liga nėra iki galo aiški ir dabar, jos priežastį nustatyti pasiseka toli gražu ne visada. Hipertenzija dažnai nesukelia jokių simptomų, dėl to vadinama „nebyliąja žudike“.

 

Skaityti daugiau...
 
Pirmadienis, 15 Gegužė 2017 09:26

Išankstinė registracija iki gegužės 22 d.

kurybines dirbtuves

 
Pirmadienis, 15 Gegužė 2017 08:23

„Pažinkime šalia mūsų augančius vaistinius ir maistinius augalus“

20170510 131819Gegužės 10 dieną, „Judėjimo sveikatos labui“ dienai paminėti, Sirvėtos regioninio parko teritorijoje vyko praktinis užsiėmimas „Pažinkime šalia mūsų augančius vaistinius ir maistinius augalus“. Užsiėmimą vedė vaistininkas - žolininkas, „Žolinčių akademijos“ viceprezidentas Marius Lasinskas.
Lektorius supažindino su trimis žolininko taisyklėmis, papasakojo kaip atpažinti, rinkti, džiovinti ir vartoti maistinius – vaistinius augalus: kiaulpienę, dilgėlę, garšvą, tramažolę, siauralapį gaurometį ir kt. Kalbėjo apie tikrąsias ligų priežastis, kada gali ir kada negali padėti vien tik vaistažolės.
Praktinio užsiėmimo metu dalyviai galėjo užduoti rūpimus klausimus, paskanauti bendrai išvirtos arbatos.

 

Skaityti daugiau...
 
Penktadienis, 12 Gegužė 2017 13:24

Renginiai skirti užkrečiamųjų ligų prevencijai ir higienos įgūdžių ugdymui

trainingUžkrečiamųjų ligų prevencijai ir higienos įgūdžių ugdymui mokyklinio amžiaus vaikams, o taip pat Pasaulinei rankų higienos dienai paminėti vyko keli renginiai:
• Gegužės 8 d. Kaltanėnų ugdymo ir turizmo centro Švenčionėlių vaikų dienos centre, Švenčionių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro darbuotojai vedė diskusiją - praktinį užsiėmimą „Asmens higiena - grožis ir sveikata”.
• Gegužės 9 d. Švenčionių Z. Žemaičio gimnazijos aktų salėje vyko, jau tradiciniu tapęs, 4 klasių mokinių konkursas „ Higienos ABC”. Pabradės „Ryto”, „Žeimenos” gimnazijų, Švenčionėlių progimnazijos mokinių komandos nariai sėkmingai išsprendė visas užduotis. Už puikius prisistatymus, kruopščius namų darbus, teisingus atsakymus dalyviams įteiktos Švenčionių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro padėkos, atminimo dovanos.
Norime padėkoti pedagogams, visuomenės sveikatos priežiūros specialistėms už dalyvių paruošimą, o Švenčionių vaistažolių fabrikui už arbatas.

 

Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 10 iš 49