Ar bendruomenę reikia mokinti teikti pirmąją pagalbą?
 


Trečiadienis, 21 Vasaris 2018 09:09

 Gripo epidemiją atšaukė Švenčionių ir Lazdijų rajono savivaldybės

1 _311708b340c88_0Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai informuoja, sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) šalyje mažėja. Vakar gripo epidemiją atšaukė Švenčionių ir Lazdijų rajono savivaldybės, tačiau medikai ragina neprarasti budrumo. Iš 60 šalies savivaldybių gripo epidemiją šiuo metu skelbia 30. Iš viso šį gripo sezoną epidemiją buvo paskelbusios 32 savivaldybės.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro informacija

 
Pirmadienis, 12 Vasaris 2018 09:32

Šiandien – Europos epilepsijos diena

    1-32011 metais vasario 14 d. pirmą kartą buvo paminėta Europos epilepsijos diena. Tokį sprendimą 2010 metais priėmė Tarptautinis Epilepsijos Biuras, vienijantis viso pasaulio epilepsija sergančiųjų organizacijas ir Tarptautinės Lygos prieš Epilepsiją Europos komisija.
    Europos Epilepsijos diena minima kasmet antrąjį vasario pirmadienį.
    Europos Epilepsijos dienos tikslas – plačiai nušviesti visuomenę apie problemas, susijusias su epilepsija.
   Epilepsija - tai būklė, kuriai būdingi pasikartojantys priepuoliai, susiję su centrine nervų sistema. Epilepsijos priepuolis pasireiškia staigiu, savaiminiu sąmonės, motorikos, elgesio, emocijų, jutimo sutrikimu, nulemtu stiprios galvos smegenų žievės neuronų elektrinės iškrovos.
    Epilepsinė būklė - tokia būklė, kai epilepsijos priepuolis užsitęsia, ar tarp dviejų ar daugiau priepuolių negrįžta sąmonė. Tokia būklė trunka ilgiau kaip 30 minučių.
    Epilepsija pasireiškia kaip smegenų pažeidimų pasekmė, pavyzdžiui, po galvos traumų, dėl auglių, randų, susidariusių smegenyse po insulto, esant deguonies trūkumui, gimdymo arba nėštumo metu. Ją lemia aplinkos ir genetiniai veiksniai bei kitos neaiškios priežastys. Febriliniai traukuliai gali ištikti kūdikį, kuris stipriai karščiuoja.
   Traukuliai gali būti didieji (išplitę visame kūne) ir mažieji (dažnai vienoje kūno vietoje ir sunkiau pastebimi).

Skaityti daugiau...
 
Antradienis, 06 Vasaris 2018 11:48

file-page1

 
Penktadienis, 02 Vasaris 2018 00:00

 Atsargiai, slidu !

img374679Atėjus žiemos šalčiams, traumatologai įspėja būti atsargesniems ir saugotis dėl slidžių kelių dangų patiriamų traumų. Žiemos metu padaugėja raiščių patempimų, sumušimų, išnirimų, kaulų lūžių, smegenų sutrenkimų. Nors judriausi yra vaikai, tačiau didžiausią riziką susižeisti turi vyresnio amžiaus žmonės. Taip nutinka todėl, kad vyresni žmonės dažniau griūva dėl sutrikusios galvos smegenų kraujotakos ar koordinacijos. Taip pat, senyvo amžiaus žmonių kaulai yra retesni ir trapesni, todėl griuvimas dažniausiai jiems baigiasi trauma. Senjorams nepatartina vaikščioti be reikalo, ypač tamsesniu paros metu naudokitės lazdele, tai padės išlaikyti pusiausvyrą.

Skaityti daugiau...
 
Antradienis, 30 Sausis 2018 00:00

Paskelbta gripo epidemija

vilniuje-paskelbta-gripo-epidemija-35831Švenčionių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu nuo 2018 m. sausio 30 d. paskelbta gripo ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų epidemija Švenčionių rajone.
Rajono asmens sveikatos priežiūros įstaigų vadovams pavesta vykdyti Gripo ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų profilaktikos ir priešepideminių priemonių plane numatytas priemones.

Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 2 iš 49