Naujienos

Atgal

RUGSĖJO 10 D. - PASAULINĖ SAVIŽUDYBIŲ PREVENCIJOS DIENA

2019-09-10 Kasmet rugsėjo 10 d. yra minima Pasaulinė savižudybių prevencijos diena. Savižudybė yra sąmoningas savo paties gyvybės nutraukimas. Tai – sudėtinga problema, kuri neturi kokios nors vienintelės priežasties ar paaiškinimo. Savižudybę dažniausiai sukelia biologinių, genetinių, psichologinių, socialinių, kultūrinių bei aplinkos veiksnių visuma. Vis...

Kaltanėnų ugdymo ir turizmo centre vyko nemokama sveikatingumo stovykla.

2019-09-10 2019 m. rugsėjo 6-8 d. Kaltanėnų ugdymo ir turizmo centre vyko nemokama sveikatingumo stovykla, kurią organizavo Švenčionių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.

Kviečiame į NEMOKAMĄ sveikatingumo stovyklą "Sveiko maisto gaminimo pagrindai"

2019-08-14 Domitės sveika gyvensena? Mėgstate eksperimentuoti virtuvėje ir norite pasisemti naujų idėjų? Kviečiame į NEMOKAMĄ sveikatingumo stovyklą "Sveiko maisto gaminimo pagrindai".

Neatidėliokite profilaktinės vaikų patikros paskutinei minutei

2019-08-12 Artėjant naujiems mokslo metams, Švenčionių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ir Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) dar kartą primena apie būtinybę atlikti vaikų profilaktinį sveikatos tyrimą.

ERKIŲ KELIAMAS PAVOJUS: KĄ SVARBU ŽINOTI?

2019-08-06 Europoje Lietuva lyderiauja pagal užsikrėtimą erkiniu encefalitu, o Laimo ligos rodikliai –vieni didesnių žemyne.

HEPATITAS - TYLUSIS KEPENŲ ŽUDIKAS

2019-07-26 Kiekvienais metais Liepos 28-ąją minima Pasaulinė hepatito diena. Nuo šios ligos ar jos komplikacijų kasmet miršta milijonai žmonių.

DĖMESIO!

2019-07-15 SPECIALISTŲ ATOSTOGŲ METU NEBUS VEDAMI PRIVALOMIEJI SVEIKATOS MOKYMAI

Norintiems mesti rūkyti – pagalba telefonu

2019-07-05 Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninė Kauno klinikos siekia gerinti pacientų sveikatą ir padėti žmonėms, kurie nori atsikratyti šio įpročio.

Pabradėje vyko praktinis užsiėmimas "Sveiko maisto gaminimo pagrindai"

2019-07-03 2019 m. liepos 2 d. Pabradės miesto kultūros centre vyko Švenčionių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro organizuojamas praktinis užsiėmimas ,,Sveiko maisto gaminimo pagrindai“.

Švenčionyse startavo aukščiausių tarptautinių standartų savižudybių prevencijos mokymai ,,safeTALK“

2019-07-01 2019 m. birželio 28 d. Švenčionyse startavo aukščiausių tarptautinių standartų savižudybių prevencijos mokymai ,,safeTALK“ kuriuos organizavo Švenčionių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.

Švenčionių rajono gyventojai galės nemokamai naudotis priklausomybių konsultanto paslaugomis

2019-06-28 Nuo 2019 m. liepos 1 d. Švenčionių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras pradeda teikti nemokamas priklausomybių konsultanto paslaugas Švenčionių rajono gyventojams.

Kviečiame į praktinį užsiėmimą "Sveiko maisto gaminimo pagrindai" Pabradėje

2019-06-25 Liepos 2 d., 14:00 val. Pabradės miesto kultūros centre vyks praktinis užsiėmimas "Sveiko maisto gaminimo pagrindai".

Nuotraukų konkursas "Mano šeimos aktyvus laisvalaikis 2019".

2019-06-20 Biržėlio 18 d. baigėsi Švenčionių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro organizuojamas nuotraukų konkursas ,,Mano šeimos aktyvus laisvalaikis 2019“.

Strūnaičio seniūnijoje vykusio renginio "Sveiko maisto gaminimo pagrindai" akimirkos

2019-06-17 Birželio 14 d. Švenčionių rajono savivaldybės Strūnaičio seniūnijoje vyko praktinis užsiėmimas "Sveiko maisto gaminimo pagrindai".

Lietuvoje sukurta programėlė, kuri padės suvaldyti nerimą

2019-06-11 Lietuviai linkę nerimą gydyti ne psichologinėmis priemonėmis, o vaistais. „Baltic Statistics on Medicines” duomenimis, lyginant su Latvija bei Estija lietuviai raminamųjų vaistų, benzodiazepinų (BZD), vidutiniškai suvartoja tris kartus daugiau.

Kaip apsisaugoti per karščius?

2019-06-10 Į Lietuvą sugrįžus karščiams, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kokių atsargos priemonių imtis, norint apsaugoti save ir kitus.

Kviečiame dalyvauti savižudybių prevencijos įgūdžių lavinimo mokymuose

2019-06-07 Mokymai skirti visiems, norintiems išmokti atpažinti savižudybės riziką ir nukreipti profesionalios pagalbos.

Neplautos uogos, vaisiai, daržovės - gali būti viena iš toksakarozės priežasčių

2019-06-06 Neplautos uogos, vaisiai, daržovės - gali būti viena iš toksakarozės priežasčių, perspėja Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai.

Vanduo rajono maudyklose švarus.

2019-06-05 Nuo birželio 1 d. oficialiai prasidėjus maudymosi sezonui, Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Mikrobiologinių tyrimų skyriaus duomenimis, 2019 m. gegužės 23 d. ištyrus vandens mėginius Bėlio ir Sarių ežeruose bei Žeimenos upėje ties Švenčionėliais ir Pabrade, rajono maudyklose vandens mikrobiologinės taršos rodikliai...

Sveikatai palanki vaikų mityba - iššūkis ar įprotis?

2019-06-05 Mityba yra vienas svarbiausių mūsų sveikatą įtakojančių elementų, todėl labai svarbu subalansuotos mitybos įpročius pradėti formuoti jau vaikystėje.

Kviečiame į "Nėščiųjų mokyklėlę"

2019-06-05 Visas besilaukiančias moteris, taip pat maitinančias mamytes bei tėvelius š. m. birželio 18 d. kviečiame į paskaitą-diskusiją natūralaus maitinimo tema. Būtina išankstinė registracija.

Pasaulinė diena be tabako 2019 m.

2019-06-03 2019 m. gegužės 31 d. pasaulis jau 29-ąjį kartą minėjo Pasaulinę dieną be tabako. Švenčionių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kartu su Švenčionių rajono savivaldybės Narkotikų kontrolės komisija šią dieną Švenčionių parke vykdė akciją "Obuolys vietoj cigaretės".

Kviečiame dalyvauti akcijoje "Obuolys vietoj cigaretės"

2019-05-28 Kviečiame dalyvauti Pasaulinei dienai be tabako skirtoje akcijoje "Obuolys vietoj cigaretės". Akcija vyks Švenčionių miesto parke 2019 m. gegužės 31 d. 10-12 val.

Kviečiame į paskaitą-diskusiją "Sveikatai palanki vaikų mityba" Pabradės lopšelyje-darželyje "Varpelis"

2019-05-27 Mityba yra vienas svarbiausių mūsų sveikatą įtakojančių elementų, todėl svarbu mitybos įpročius pradėti formuoti jau vaikystėje.

Pakartotinai skelbiamas konkursas Švenčionių rajono šeimoms

2019-05-21 Dėl mažo dalyvių aktyvumo konkurse "Mano šeimos aktyvus laisvalaikis 2019", konkursas skelbiamas pakartotinai. Sumažinti reikalavimai konkursiniams darbams, tad kviečiame visas Švenčionių rajono šeimas aktyviai dalyvauti ir siųsti savo šeimos aktyvaus laisvalaikio nuotraukas!

Kviečiame į nemokamus šiaurietiškojo ėjimo užsiėmimus

2019-05-20 Šiaurietiškasis ėjimas yra ne tik puiki aktyvaus laisvalaikio leidimo, bendravimo priemonė, bet ir viena efektyviausių bei prieinamiausių fizinio aktyvumo, judėjimo ir sveikatos stiprinimo formų.

Kviečiame dalyvauti Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos grupių asmenų sveikatos stiprinimo programoje Pabradėje

2019-05-16 Lietuvoje, kaip ir daugelyje didelės rizikos šalių, aterosklerozė ir jos sukeliamos kardiovaskulinės sistemos ligos įgavo sunkiai valdomos epidemijos mastą, nežiūrint moderniausių diagnostikos ir gydymo priemonių. Vis dėlto, ką daryti, norint apsaugoti savo širdį ir kraujotakos sistemą? Kviečiame į susitikimus su gydytoju kardiologu, dietologu,...

Profesinis-emocinis perdegimas – darbingumo priešas

2019-05-16 Pagal Pasaulio Sveikatos Organizacijos apibrėžimą psichikos sveikata – tai emocinis ir dvasinis atsparumas, leidžiantis patirti džiaugsmą, ištverti skausmą, nusivylimą, liūdesį. Tai teigiamas gėrio jausmas, kuriuo remiasi tikėjimas savo bei kitų žmonių orumu ir verte. Psichologinė pusiausvyra yra labai svarbi žmogaus sveikatai, jo darbingumui....

Tuberkuliozė – lėtas, tačiau labai pavojingas priešas

2019-05-14 Tuberkuliozė (TB) – tai užkrečiama infekcinė liga, kurią sukelia tuberkuliozės mikobakterijos. Jos dažniausiai pažeidžia plaučius. PSO tuberkuliozę paskelbė pasauline problema, nes kas trečias pasaulio gyventojas yra užsikrėtęs tuberkuliozės sukėlėju. Dažniausiai tai latentinė tuberkuliozės forma. Jei žmogaus imunitetas yra stiprus ir...

Renginio "Sveiko maisto gaminimo pagrindai" akimirkos

2019-05-13 Gegužės 8 d. Švenčionių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure vyko praktinis užsiėmimas "Sveiko maisto gaminimo pagrindai". Renginį vedė edukaciniu kursų mokytoja, įkvėpėja, studijos Good Food Studio įkūrėja – Aistė Švetkauskė. Džiaugiamės Jūsų aktyviu dalyvavimu ir dalinamės renginio akimirkomis. Sveika dar niekada nebuvo taip skanu!

Skelbiami konkurso "Mano sveika klasė 2019" nugalėtojai

2019-05-03 Balandžio 25 d. baigėsi rajono 2-3 klasėms skirtas konkursas "Mano sveika klasė 2019". Komisijos sprendimu, konkurso nugalėtojais tapo Švenčionių pradinės mokyklos 3d kasė. II-ą vietą konkurse laimėjo Švenčionių rajono Švenčionėlių progimnazijos 3c klasė, o III-ios vietos nugalėtojais tapo Švenčionių rajono Adutiškio pagrindinės mokyklos 2-3...

Kviečiame dalyvauti Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos grupių asmenų sveikatos stiprinimo programoje

2019-05-03 Lietuvoje, kaip ir daugelyje didelės rizikos šalių, aterosklerozė ir jos sukeliamos kardiovaskulinės sistemos ligos įgavo sunkiai valdomos epidemijos mastą, nežiūrint moderniausių diagnostikos ir gydymo priemonių. Vis dėlto, ką daryti, norint apsaugoti savo širdį ir kraujotakos sistemą? Kviečiame į susitikimus su gydytoju kardiologu, dietologu,...

Balandžio 25-ąją buvo minima Tarptautinė triukšmo suvokimo diena

2019-04-29 Didėjant globalizacijai, mechanizavus pramonės ir žemės ūkio gamybą, didėjant transporto srautams miestuose ir gyvenvietėse, modernėjant buitinei technikai, sparčiai didėja ir triukšmas. Daugelyje miestų ir gyvenviečių triukšmas pagrįstai laikomas viena svarbiausių ekologinių problemų. Triukšmas trukdo darbui, poilsiui, neigiamai veikia žmonių...

Kviečiame Švenčionėlių socialinių paslaugų centro darbuotojus į seminarą "Profesinis-emocinis perdegimas: kaip atpažinti ir įveikti"

2019-04-29 Profesinis perdegimo sindromas – tai sudėtinga, ilgai besitęsianti reakcija į įvairius stresinius faktorius darbe. Tai chroniško streso fone susiformavęs sindromas, ilgainiui išsekinantis darbuotojo emocinius (energetinius) ir asmenybinius resursus. Kviečiame Švenčionėlių socialinių paslaugų centro darbuotojus sužinoti, kaip atpažinti profesinį...

Minėdami Europos imunizacijos savaitę medikai primena, kuriuos skiepus reikia atnaujinti

2019-04-26 Pagal Lietuvos Respublikos vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių naujagimiai, kūdikiai ir vaikai skiepijami valstybės lėšomis nuo 14 infekcijų (tuberkuliozės, hepatito B, kokliušo, difterijos, stabligės, poliomielito, tymų, epideminio parotito, raudonukės, B tipo Haemophilus influenzae, pneumokokinės, žmogaus papilomos viruso (tik...

Kviečiame į praktinį užsiėmimą "Sveiko maisto gaminimo pagrindai"

2019-04-25 Sveika dar niekada nebuvo taip skanu! SUSIFORMAVUS GRUPEI REGISTRACIJA Į RENGINĮ STABDOMA. DĖKOJAME UŽ JŪSŲ AKTYVUMĄ!

DĖMESIO! Atšaukiama paskaita „Sveikatai palanki vaikų mityba“

2019-04-24 Dėl lektorės ligos atšaukiama balandžio 24 d. Pabradės lopšelyje-darželyje „Varpelis“ suplanuota paskaita „Sveikatai palanki vaikų mityba“. Informaciją apie tai, kada vyks paskaita, bus skelbiama Švenčionių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro facebook paskyroje bei tinklapyje www.svencioniuvsb.lt. Esant klausimams, prašome kreiptis...

Kviečiame ligoninės medicinos personalą į seminarą "Profesinis-emocinis perdegimas: kaip atpažinti ir įveikti"

2019-04-23 Profesinis perdegimo sindromas – tai sudėtinga, ilgai besitęsianti reakcija į įvairius stresinius faktorius darbe. Tai chroniško streso fone susiformavęs sindromas, ilgainiui išsekinantis darbuotojo emocinius (energetinius) ir asmenybinius resursus. Kviečiame ligoninės medicinos personalą sužinoti, kaip atpažinti profesinį perdegimą ir sėkmingai...

Kviečiame dalyvauti Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos grupių asmenų sveikatos stiprinimo programoje

2019-04-19 Pagal sergamumo ir mirtingumo nuo širdies ir kraujagyslių ligų rodiklius Lietuva priklauso didelės rizikos zonai. Dėl šių ligų mūsų šalyje kasmet įvyksta 56,1 procentas visų mirčių. Lietuvoje, kaip ir daugelyje didelės rizikos šalių, aterosklerozė ir jos sukeliamos kardiovaskulinės sistemos ligos įgavo sunkiai valdomos epidemijos mastą,...

Kviečiame į kūrybines dirbtuves

2019-04-05 Kviečiame visas šeimas į kūrybines dirbtuves Švenčionyse, Švenčionėliuose ir Pabradėje. Būtina išankstinė registracija!

Skelbiamas konkursas Švenčionių rajono šeimoms

2019-04-05 Kviečiame visas Švenčionių rajono šeimas dalyvauti konkurse "Mano šeimos aktyvus laisvalaikis 2019".

Skelbiamas konkursas rajono 2-3 klasėms

2019-04-05 Kviečiame visas rajono 2-3 klases dalyvauti konkurse "Mano sveika klasė 2019".

Nemokama kūno kompozicijos analizė ir sveikos gyvensenos konsultacija

2019-04-03 Visus norinčius kviečiame į individualias kūno kompozicijos analizės ir sveikos gyvensenos konsultacijas.

Dantys yra visam gyvenimui. Imkis veiksmų!

2019-04-03 Periodonto ligos ir dantų ėduonis yra dažniausios neužkrečiamos žmonių ligos bei pagrindinė dantų netekimo priežastis. Abi ligos gali lemti prastesnę mitybą ir daryti neigiamą poveikį savivertei ir gyvenimo kokybei.

Kviečiame išsitirti šachtinių šulinių bei gręžinių vandenį

2019-04-03 Geriamojo vandens kokybę vartotojai įpratę vertinti pagal skonį, tačiau skanus vanduo ne visada būna kokybiškas ir saugus vartojimui. Vanduo tinkamas naudoti ir laikomas švariu, jeigu jame nėra mikroorganizmų, parazitų ir medžiagų, galinčių sukelti pavojų sveikatai. Koks vanduo bėga iš čiaupų ir yra semiamas iš šulinių, galite sužinoti tik...

Kviečiame į paskaitas-diskusijas "Sveikatai palanki vaikų mityba"

2019-04-03 Mityba yra vienas svarbiausių mūsų sveikatą įtakojančių elementų, todėl svarbu mitybos įpročius pradėti formuoti jau vaikystėje.

Kviečia vieša paskaita „VISKAS APIE TYMUS!“

2019-03-29 Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) kviečia visuomenę š.m. balandžio 4 d. (ketvirtadienį) 11 val. tiesiogiai stebėti ULAC vadovo profesoriaus, medicinos mokslų daktaro Sauliaus Čaplinsko ir Imunoprofilaktikos skyriaus vedėjos Daivos Razmuvienės viešą paskaitą "VISKAS APIE TYMUS!".

Tymai. Ar galima jų išvengti?

2019-03-29 Tymai nėra nekalta vaikiška liga. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) Vilniaus departamento Švenčionių skyriaus specialistai primena, kad tymai – labai užkrečiama virusinė infekcija lengvai plintanti tarp neskiepytų asmenų.

Kviečiame susipažinti su iniciatyva "Tu Esi"

2019-03-27 Kiekvienam žmogui įvairiais gyvenimo etapais gali kilti minčių apie savižudybę. Priežastys gali būti pačios įvairiausios: finansiniai sunkumai, depresija, netektys, patyčios, nutrūkę santykiai, bet kuri kita priežastis.

Bunda erkės. Kaip apsisaugoti nuo erkių platinamų ligų?

2019-03-26 Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) Vilniaus departamento Švenčionių skyriaus specialistai primena, kad pavasarį prasideda pirmasis erkių aktyvumo pakilimas. Kiekvienais metais erkių gausa būna skirtinga, tačiau pavasarinio erkių aktyvumo metu didžiausias jų skaičius būna gegužės mėnesį. Nuo...

Kviečiame į praktinį pirmosios pagalbos užsiėmimą

2019-03-25 Ištikus nelaimei, kuomet žmogus yra nesąmoningas ir nekvėpuoja, jo smegenys miršta vidutiniškai per pirmąsias 6 minutes. Medikai per tokį trumpą laiką ne visuomet spėja atvykti, o atvykus vėliau pagalba gali būti neefektyvi, kadangi smegenyse prasideda negrįžtami pokyčiai. Taigi, skubi pirmoji pagalba, kurią gali suteikti šalia esantys žmonės,...

Šiandien minima Pasaulinė vandens diena

2019-03-22 Minint Pasaulinę vandens dieną norime priminti, kad vanduo yra pagrindinė kūno sudedamoji dalis. Jis sudaro apie 65-70 proc. suaugusio žmogaus kūno masės, vaiko – apie 80 proc. Toks didelis vandens kiekis organizme rodo, koks svarbus žmogaus savijautai yra vanduo.

Šiandien minima Pasaulinė glaukomos diena

2019-03-12 Dažnai žmonės skundžiasi akių perštėjimu, teigia, jog akys lyg „smėlio pripiltos“, sunku dirbti kompiuteriu, vakarais akys būna sunkios, jas skauda. Tai - sausos akies sindromui būdingi nusiskundimai. Tačiau gana dažnai būtent šie nusiskundimai, atveda pacientą pas akių gydytoją ir tampa glaukomos diagnostikos pradžia.

DĖMESIO! Atšaukiama „Nėščiųjų mokyklėlė“

2019-03-04 Dėl lektorės ligos atšaukiama kovo 7 d. suplanuota paskaita apie natūralų maitinimą krūtimi. Informaciją apie tai, kada vyks paskaita, bus skelbiama Švenčionių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro facebook paskyroje bei tinklapyje www.svencioniuvsb.lt. Esant klausimams, prašome kreiptis telefonu (8 387) 20608 arba el. paštu...

Skelbiama gripo epidemijos pabaiga

2019-02-26 Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) Vilniaus departamento Švenčionių skyrius informuoja, kad sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) Švenčionių rajone sumažėjo. Aštuntąją šių metų savaitę (2019 m. vasario 18–24 d.) palyginus su prieš tai buvusia, bendras...

Sveikatai palanki vaikų mityba - iššūkis ar įprotis?

2019-02-25 Netylant diskusijoms vaikų maitinimo darželiuose tema, tikriausiai ne vienas esame susimąstę, o kaip gi patys maitiname savo vaikus? Kokius maisto produktus savo mažiesiems siūlome namuose ir ar šis maistas yra sveikatai palankus?

Kviečiame į paskaitą-diskusiją "Sveikatai palanki vaikų mityba"

2019-02-15 Mityba yra vienas svarbiausių mūsų sveikatą įtakojančių elementų, todėl svarbu mitybos įpročius pradėti formuoti jau vaikystėje.

Judėjimas - neatsiejama mūsų sveikatos ir geros savijautos dalis

2019-02-12 Visi žinome, kad judėjimas yra neatsiejama mūsų sveikatos ir geros savijautos dalis. Fizinis aktyvumas ne tik padeda kontroliuoti svorį, bet ir gerina miego kokybę, emocinę būklę, didina energingumą, stiprina imuninę sistemą ir mažina riziką susirgti tam tikromis ligomis.

Meningokokinė infekcija dažniau puola žiemą nei šiltuoju metų laiku

2019-02-06 Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai primena, kad nuo 2018 m. liepos 1 d. pagal Lietuvos Respublikos vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių nuo B tipo meningokoko infekcijos trijų mėnesių kūdikiai skiepijami nemokamai. Tėvams ar globėjams dėl šių skiepų reikia kreiptis į savo asmens sveikatos priežiūros įstaigą.

Švenčionių rajone sparčiai daugėja sergančiųjų gripu ir ŪVKTI

2019-01-24 Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) Vilniaus departamento Švenčionių skyrius (toliau – Švenčionių skyrius) informuoja, kad Švenčionių rajone, kaip ir visoje šalyje, smarkiai padidėjo sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI).

Nemokamos psichologo konsultacijos Švenčionių rajono gyventojams

2019-01-24 Kad ir koks gražus būtų gyvenimas, kartais kyla sunkumų, kuriuos vienam įveikti yra sunku. Kylančius sunkumus gali padėti įveikti psichologas, todėl kviečiame pasinaudoti nemokama psichologo konsultacijos Švenčionių rajono gyventojams paslauga.

Kviečiame į paskaitą "Cukraus detoksas. Kaip atsikratyti priklausomybės saldumynams?"

2019-01-15 Norite sveikai numesti svorį visiems laikams, atsikratyti priklausomybių ir jaustis puikiai? Ši NEMOKAMA paskaita skirta Jums!

Įgyvendintas projektas „Pedikuliozės ir niežų profilaktikos programa Švenčionių rajone 2018 m.“

2018-12-05 Atsiradus pirmiems hipertenzijos, cukrinio diabeto, gripo simptomams kreipiamasi pas gydytojus. Tai visuomenei pažįstamos ligos ir apie jas drąsiai kalbama su artimaisiais, pažįstamais, kaimynais. Tačiau yra ligų, kurios tarsi lieka nuošaly, apie kurias kalbama „puse lūpų“, o jomis sergantys asmenys ne visada kreipiasi į gydytojus ar kitus...

Kviečiame dalyvauti akcijoje „Būk matomas tamsoje“

2018-09-26 Rūpindamiesi Jūsų sveikata ir saugumu tamsiu paros metu, spalio-gruodžio mėnesiais vykdome akciją „Būk matomas tamsoje”. Ragindami visus atkreipti dėmesį į atšvaitų svarbą ir nešiojimo tamsiu paros metu būtinybę, vykdydami traumų ir nelaimingų atsitikimų prevenciją, kviečiame rajono gyventojus atvykti į Švenčionių rajono savivaldybės visuomenės...

Tarptautinė Alzheimerio ligos diena

2018-09-21 Rugsėjo 21-oji – Tarptautinė Alzheimerio ligos diena. Šią dieną įvairių šalių Alzheimerio ligos asociacijos organizuoja seminarus, konferencijas, kuriose plačioji visuomenė informuojama apie šią ligą, gydytojai dalijasi patirtimi. Lietuvos Alzheimerio ligos asociacija įsteigta 2003 m. Asociacija rūpinasi padėti neturtingiems šia liga sergantiems...

Kviečiame į laikysenos koregavimo ir kraujotakos gerinimo mankštas

2018-09-20 Fizinio aktyvumo forma pradedantiesiems, pažengusiems ir visiems norintiems atsikratyti antsvorio, įtampos, norintiems sustiprinti savo kūną, trokštantiems atgauti pasitikėjimą savimi bei išlaikyti harmoniją savo gyvenime.

Pasaulinė savižudybių prevencijos diena

2018-09-10 Niekas neapsaugotas nuo įvairių gyvenimo sukrėtimų, stresų, depresijos. Išsiskyrimas su artimu žmogumi, mirtis, nesėkmės moksle ar darbe, išdavystė, sunki liga, kitokie nemalonūs ir netikėti gyvenimo pasikeitimai gali sukelti būseną, vadinamą psichologine krize. Krizę išgyvenantis žmogus jaučiasi nebegalįs įveikti iškilusių sunkumų, yra...

Kviečiame dalyvauti Dviračių žygiyje Pasaulinei savižudybių dienai paminėti

2018-09-04 Šių metų rugsėjo 8 d. Švenčionių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras Pasaulinei savižudybių prevencijos dienai paminėti Švenčionyse organizuoja dviračių žygį.

Dėmesio tėvams ir medikams: pokyčiai vaikų profilaktinių skiepijimų kalendoriuje

2018-09-03 Į Lietuvos Respublikos vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių įtraukti skiepijimai nuo rotavirusinės infekcijos. Nuo š. m. rugsėjo 1 d. 2 mėn. kūdikiai (tie, kuriems sukanka 2 mėn. įsakymo įsigaliojimo dieną ar vėliau) nuo rotavirusinės infekcijos bus skiepijami trimis rotavirusinės vakcinos dozėmis: pirmoji dozė bus skiriama 2 mėn....

Vaikai bus skatinami pasirūpinti savo burnos sveikata

2018-08-31 Rugsėjo mėnesį visiems Lietuvos pirmokams bus įteikti plakatų ir lipdukų komplektai, skatinantys rūpintis burnos sveikata ir tinkamai valytis dantis – du kartus per dieną ne mažiau kaip po 2 minutes. Tokią akciją inicijuoja Sveikatos apsaugos ministerija ir Lietuvos Respublikos odontologų rūmai.

Nėščiųjų mokyklėlė

2018-08-30 SVARBI INFORMACIJA!!! Dėl lektorės ligos šiandien natūralaus maitinimo krūtimi paskaita atšaukiama ir perkeliama į rugsėjo 14 d. 14 val.

Mokyklinė kuprinė: kokia ji?

2018-08-24 Artėjant naujiesiems mokslo metams tėvai pradeda rūpintis naujomis kuprinėmis savo atžaloms. Primename, kad, renkantis kuprinę, reikėtų ne tik atsižvelgti į savo vaiko norus bei mados naujoves, bet ir įvertinti, ar kuprinė atitinka sveikatos ir saugumo reikalavimus. Gamintojai siūlo daugybę įvairių kuprinių, bet ne visos jos atitinka...

Grybavimo sezonas

2018-08-24 Grybavimas – vienas mėgstamiausių lietuvių laisvalaikio praleidimo būdų gamtoje. Tai puiki proga pajudėti ir pabūti miške. Pasaulyje yra daug valgomųjų grybų, bet jų rinkimas maistui priklauso nuo tradicijos ir kultūros. Vienų tautų ar net atskirų žmonių vartojami grybai kitų gali būti visai nevalgomi. Grybaujant svetimose šalyse, reikėtų būti...

Naujovė vaikų skiepų kalendoriuje: vakcinacija nuo rotaviruso – be dūrių

2018-08-02 Nuo rugsėjo vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorius pasipildys dar viena vakcina. Valstybės lėšomis dviejų mėnesių kūdikiai bus skiepijami nuo rotavirusinės infekcijos. Lietuva taps devyniasdešimt antrąja šalimi pasaulyje, įtraukusia šią vakciną į nacionalinį vaikų skiepų kalendorių.

Agresija vairuojant ne mažesnė grėsmė nei alkoholis

2018-07-23 Kitam vairuotojui neleidžiant persirikiuoti ar užkišus prieš nosį susinervinate, spaudžiate garso signalą, mosikuojate rankomis ir norite pamokyti jums neįtikusį vairuotoją? Kad ir kaip susierzintumėte, privalu atminti, kad agresyvus ir impulsyvus vairavimas, kaip ir vairavimas išgėrus, viena iš didžiausių grėsmių ir incidentų priežasčių keliuose.

Privalomieji mokymai

2018-07-23 Privalomųjų pirmos pagalbos ir privalomųjų alkoholio ir narkotikų žalos žmogaus sveikatai mokymų laikinai nevedame ir pažymėjimų neišduodame nuo 2018-07-23 iki 2018-08-24 (imtinai).

Saugus elgesys prie vandens telkinių

2018-07-12 Vasara – pats smagiausias metų laikas, kuomet laukia atostogos, draugai, gamta ir pramogos. O, kad atostogauti būtų smagu ir, svarbiausia, saugu, primename kokia svarbi žmogaus gyvybė ir pateikiame patarimus kaip elgtis prie vandens ir vandenyje bei ką daryti jei žmogus skęsta.

Privalomieji higienos įgūdžių mokymai

2018-07-10 Privalomųjų higienos įgūdžių mokymų laikinai nevedame ir pažymėjimų (žalių kortų) neišduodame nuo 2018-07-10 iki 2018-08-03 (imtinai).

Nešvarus vanduo – infekcijų šaltinis

2018-07-09 Vanduo visada buvo laikomas gyvybės šaltiniu. Tačiau kartais jis gali tapti apsinuodijimo ir susirgimų priežastimi, nes gali būti užterštas užkrečiamųjų ligų sukėlėjų patogenais, cheminėmis medžiagomis ir kt. Infekcinių ligų patogenai gali būti įvairūs virusai, bakterijos, pirmuonys ir kirminų kiaušinėliai. Pavojingiausias yra atvirų telkinių...

Vaiko sveikatos patikrinimas: tėvai raginami nelaukti rugsėjo

2018-07-02 Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – VLK) specialistai ragina tėvelius jau dabar pasirūpinti vaiko profilaktiniu sveikatos tikrinimu, nelaukiant naujų mokslo metų pradžios. Profilaktiškai tikrintis sveikatą ir apsilankyti pas savo šeimos gydytoją bei gydytoją odontologą privaloma visiems vaikams iki 18 metų.

Ekspertas: kalbant telefonu vairuotojo reakcija lėtėja 40 proc.

2018-06-25 Net ir laisvų rankų įranga, naudojama pokalbiams telefonu, trikdo vairuotojo dėmesį ir kelia grėsmę eismo dalyvių saugumui. Įvairios tyrimų studijos rodo, kad važiuodamas 40 km/h greičiu, esant tam tikriems dėmesio trikdžiams, kelyje pasitaikius netikėtai kliūčiai, vairuotojas dar nuvažiuoja 11 metrų ir tik tuomet sureaguoja.

Ekspertas pataria: nuo akinančios saulės vairuotojams efektyviausios 6 priemonės

2018-06-19 Laukia ankstyva ar vėlyva kelionė automobiliu? Būkite ypač atidūs. Saulėtekis ir saulėlydis – pats nepalankiausias paros metas vairuoti dėl akinančios saulės ir dažniausiai tai piko valandos. Gera žinia – tiesioginių saulės spindulių poveikį galima sumažinti.

Gegužė – nerūkymo mėnuo!

2018-05-07 Švenčionių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras primena, kad gegužės mėnuo yra nerūkymo mėnuo. Šio mėnesio minėjimo tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į tai, jog tabakas yra sveikatą alinantis ir lėtines neinfekcines ligas, tokias kaip vėžys, širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų ligos, sukeliantis produktas.

KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS, SKIRTOS ŠEIMOS DIENAI PAMINĖTI

2018-05-04 2018-05-15 17:30 VAL. Kviečiame kūrybingas šeimas, norinčias įdomiai praleisti vakarą, kuris padės atskleisti paslėptus talentus, kurti bendrumo jausmą, gerinti Jūsų šeimos psichinę sveikatą.

Skiepai svarbūs visą gyvenimą

2018-04-25 Balandžio 23-29 d. – minime Pasaulinę imunizacijos savaitę, kuria siekiama priminti apie specifinės profilaktikos (vakcinų naudojimą) svarbą, kuri pripažinta efektyviausia priemone kovai su infekcinių ligų sergamumu, mirtingumu bei rimtomis komplikacijomis.

Švenčionėlių progimnazijos 7-8 kl. mokinių komandos pergalė konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ finale

2018-04-24 2018 m. balandžio 19–20 d. Trakuose, sveikatingumo ir pramogų centre „Trasalis“, vyko vieno iš masiškiausių 2017–2018 m. mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ finalas. Švenčionių rajoną atstovavo Švenčionėlių progimnazijos 7-8 kl. mokinių komanda, kuri, savo amžiaus grupėje, laimėjo...

Parkinsono liga – kas tai?

2018-04-11 Balandžio 11 dieną minima Pasaulinė sergančiųjų Parkinsono liga, diena. Būtent šią dieną skiriamas dėmesys žmonių supratingumui apie ligą ir skatinimui naujų mokslinių tyrimų, gydymo naujovių atsiradimui. Nedaugelis žmonių žino, kad sergančiųjų Parkinsono liga solidarumo gėlė – raudona tulpė. Prieš 25 metus vienas Nyderlandų sodininkas,...

Dėmesio! Suaugusiųjų gyvensenos tyrimų vykdymas.

2018-03-16 Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija informuoja, kad šių metų kovo–gegužės mėnesiais visose Lietuvos savivaldybėse bus vykdomi suaugusiųjų gyvensenos tyrimai. Bus apklausiami kiekvienos savivaldybės atsitiktiniu būdu atrinkti 18 metų amžiaus ir vyresni gyventojai. Šiems tyrimams metodiškai vadovauja Higienos institutas, o juos...

Kovo 12-ąją minėjome Pasaulinę glaukomos dieną

2018-03-14 Akys – ne tik sielos veidrodis, bet ir svarbus jutimo organas, leidžiantis džiaugtis gyvenimo spalvomis. Jos suteikia net 80 proc. visos informacijos apie mus supantį pasaulį. Moksliškai įrodyta, kad netekus regėjimo, ne tik blogesnė tampa gyvenimo kokybė, bet ir trumpėja gyvenimo trukmė. Taigi, gyvenimas be regos, būtų be galo sunkus. Turbūt...

Rajone lankėsi žymus fitoterapeutas Juozas Ruolia

2018-03-14 Visiems žinoma sena tiesa, kad žmogui vienas brangiausių turtų yra sveikata. Deja, dažnai šis turtas iš tiesų pradedamas vertinti tuomet, kai susiduriama su sveikatos sutrikimais, todėl svarbu, kad sveikata būtų puoselėjama kasdien. Kovo 10-ąją Švenčionių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras rajono gyventojus kvietė į paskaitą...


Atnaujinta 2018-03-16 21:15