Fiziškai aktyvūs - LAIMINGESNI

Atgal

Fiziškai aktyvūs - LAIMINGESNI

2020-06-09


Lietuvos sporto universiteto (LSU) studentai ir dėstytojai sukūrė vaizdo reportažų ciklą, kuriuo skatina visus būti fiziškai aktyvius.

Leidinyje rasite dėstytojų vaizdo mankštų, paskaitų ir studentų nesudėtingų treniruočiųSužinosite sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo naudą, rasite įžvalgų, kaip pradėti sportuoti, kaip taisyklingai tai daryti.
Kviečiame žiūrėti ir dalytis vaizdo reportažais, tai – LSU sukurtas nemokamas ir be apribojimų naudotinas turinys.

Daugiau mokomųjų vaizdo reportažų rasite nuolat lankydamiesi LSU svetainėje www.lsu.lt ir Youtube kanale: https://www.youtube.com/user/sportouniversitetas

 

1. Pėdų mankšta. LSU trenerė, olimpinė vicečempionė Austra Skujytė.
Sportuodami namuose stenkitės ne tik taisyklingai kvėpuoti, gerai apšilti bei atlikti pratimus visam kūnui, bet nepamirškite ir pėdų mankštelės. LSU lengvosios atletikos trenerė Austra Skujytė siūlo atlikti 11 nesudėtingų pratimų pėdoms. Galima atlikti vieną šių pratimų seriją arba daugiau.
Nuoroda: https://bit.ly/AustraSkujytė

2. Lengva pramankšta. LSU dėstytoja Simona Pajaujienė.
Net ir ilgai būdami namuose turime išlikti fiziškai aktyvūs. O prieš bet kurią fizinę veiklą labai svarbu gerai prasimankštinti. LSU docentė, sveikatingumo trenerė Simona Pajaujienė kviečia atlikti nesudėtingus apšilimo pratimus, pramankštą, kad suintensyvėtų kraujotaka, visas kūnas pasirengtų intensyvesnei veiklai.
Nuoroda: https://bit.ly/SimonaPajaujienė

3. Mankšta dirbantiems namuose. LSU dėstytoja, pilateso trenerė Kristina Zaičenkovienė.
Dėl Lietuvoje paskelbto karantino daug žmonių pradėjo dirbti nuotoliniu būdu. Tačiau ir namie reikia daryti pertraukas bei skirti kelias minutes nesudėtingai mankštai. LSU specialistė Kristina Zaičenkovienė kviečia atlikti mankštą darbo vietoje. Tai nesudėtingi pratimai, kurių metu išmoksite taisyklingai sėdėti, padėsite savo kaklui ir nugarai. Kelios minutės su trenere – ir jau po pirmų užsiėmimų jausitės žvaliau!
Nuoroda: https://bit.ly/KristinaZaičenkovienė

4. Nesudėtinga mankšta kiekvieną dieną. LSU dėstytoja, Trečiojo amžiaus universiteto vadovė dr. Kristina Visagurskienė.
Namuose galite mankštintis kiekvieną dieną. LSU atstovė Kristina Visagurskienė parodys nesudėtingus pratimus, kuriuos gali atlikti visi – nuo vaiko iki senjoro. Vaizdo mankštoje sužinosite, kaip atlikti apšilimą, rasite sudėtinius pratimus, išmoksite taisyklingai mankštinti kojas, liemens ir krūtinės raumenis, atlikti tempimo ir kitus pratimus.
Nuoroda: https://bit.ly/KristinaVisagurskienė

5. Pusiausvyros pratimai su kamuoliu. LSU doktorantė, Lietuvos aerobinės gimnastikos čempionė, Europos ir pasaulio aerobinės gimnastikos čempionatų dalyvė Viktorija Treigytė.
LSU atstovė Viktorija Treigytė parodys pusiausvyros pratimus, kuriuos galite atlikti namuose. Jie skirti visiems – ir vaikams, ir senjorams. Pratimams atlikti reikia turėti nedidelį kamuolį, bet tiks ir pagalvė ar žaislas. 10–15 minučių su gimnastikos trenere – ir žvalūs būsite visą dieną!
Nuoroda: https://bit.ly/ViktorijaTreigytė

6. Mokomės šokti sambą! LSU Treniravimo sistemų studijų programos sportinių šokių specializacijos ketvirto kurso studentė Rugilė Monginaitė.
Artėja savaitgalis, o būdami namuose galite surengti šio iš Brazilijos kilusio ir po visą pasaulį paplitusio šokio pamoką. Pagrindinių sambos judesių Jus mokys būsimoji sportinių šokių trenerė, tarptautinių Lotynų Amerikos šokių varžybų nugalėtoja Rugilė Monginaitė.
Nuoroda: https://bit.ly/RugilėMonginaitė

7. Nesudėtingi pratimai vaikams. LSU Kūno kultūros studijų programos magistrantas Ernestas Rutkauskas.
Rytas – tinkamiausias metas sportuoti, o nesudėtingi pratimai namuose pripildys energijos. LSU Kūno kultūros programos magistrantas Ernestas Rutkauskas parodys pratimus, kuriems atlikti nereikia ypatingų įrenginių.
Nuoroda: https://bit.ly/ErnestasRutkauskas

8. Pratimai su futbolo kamuoliu nedideliame plote. LSU Treniravimo sistemų studijų programos pirmakursė, LSU merginų komandos futbolininkė Guostė Jonikaitė.
LSU Treniravimo sistemų programos pirmakursė, LSU merginų komandos futbolininkė Guostė Jonikaitė parodys, kaip atlikti pratimus su kamuoliu mažame plote.
Nuoroda: https://bit.ly/GuostėJonikaitė

9. Devyni pratimai. LSU merginų futbolo komandos trenerė Ingrida Siliūnienė.
Trenerė Ingrida Siliūnienė parodys kojų tempimo, nugaros ir pilvo raumenų stiprinimo bei kitus pratimus. Jūsų laukia net 9 naudingi pratimai!
Nuoroda: https://bit.ly/IngridaSiliūnienė

10. Treniruotė su krepšinio kamuoliu. LSU Treniravimo sistemų studijų programos studentas, LSU komandos krepšininkas Marius Ūsas.
Lengvos treniruotės su kamuoliu suteiks energijos visai dienai ir padės geriau koordinuoti judesius. Ir, žinoma, leis rengtis varžyboms, kai tik galėsite grįžti į krepšinio aikšteles. Praleiskite kelias minutes su būsimuoju treneriu, LSU komandos krepšininku Mariumi Ūsu.
Nuoroda: https://bit.ly/MariusŪsas

11. Penki pratimai, kurie padės stiprinti nugarą. LSU dėstytoja, pilateso trenerė dr. Kristina Zaičenkovienė.
Skauda nugarą? Jaučiatės apsnūdę ir patiriate didelę įtampą? LSU dėstytoja, pilateso trenerė Kristina Zaičenkovienė kviečia atlikti mankštą, kuri padės Jums geriau jaustis. Kartu su dėstytoja išmoksite taisyklingai kvėpuoti pratimų metu, tiesinsite stuburą ir stiprinsite nugaros raumenis. „Suraskite kasdien kelias minutes nesudėtingiems pratimams ir netrukus pajusite teigiamus pokyčius“, – sako dr. K. Zaičenkovienė.
Nuoroda: https://bit.ly/KristinaZaičenkovienė

12. Mankšta su kineziterapijos kamuoliais. LSU dėstytoja, kineziterapeutė doc. dr. Vilma Dudonienė.
Didieji kineziterapijos kamuoliai dažniausiai buvo naudojami reabilitacijos klinikose, o sukurti gydyti cerebriniu paralyžiumi sergančius vaikus. Tačiau kamuoliai vis labiau populiarėja ir jų rasite sveikatingumo, sporto klubuose, darbo vietose bei mokyklose. Pasak LSU dėstytojos Vilmos Dudonienės, moksliškai įrodyta, kad sėdėdami ant nestabilaus paviršiaus stipriname juosmens raumenis, o tai padeda išvengti ir nugaros skausmo. Dėstytoja perspėja, kad pernelyg ilgai ant kineziterapijos kamuolių sėdėti nereikėtų. Ne mažiau svarbu ir tai daryti taisyklingai.
Nuoroda: https://bit.ly/VilmaDudonienė

13. Treniruotė namuose – širdies ir kraujagyslių sistemai stiprinti. LSU mokslo darbuotoja, lektorė, Kauno neįgaliųjų rekreacijos ir sporto klubo prezidentė dr. Vaida Pokvytytė.
Namuose laiką leidžiančius visus fiziniam aktyvumui neabejingus žmones į 15 minučių vaizdo treniruotę kviečia LSU specialistė Vaida Pokvytytė.
„Ši treniruotė padės stiprinti širdies ir kraujagyslių sistemą, išjudinti sustingusius raumenis bei sąnarius“, – teigia LSU specialistė.
Kartu su Vaida ir jai talkinančia dukra Ugne galėsite gerai apšilti, atliksite aštuonis pagrindinius pratimus, o treniruotei baigiantis – būtinus tempimo pratimus.
Nuoroda: https://bit.ly/VaidaPokvytytė

14. Mokomės taisyklingai kvėpuoti. LSU dėstytoja, sveikatingumo trenerė doc. dr. Simona Pajaujienė.

Deguonies mūsų organizmui reikia nuolat, o ypač dabar, siaučiant koronavirusui, turime stiprinti savo kvėpavimo sistemą. „Mokslininkai tvirtina, kad apie 80 proc. žmonių kvėpuoja netaisyklingai. Jei išmoktume taisyklingai kvėpuoti, mums pavyktų išvengti daugybės ligų, pagerėtų mūsų emocinė ir fizinė būklė“, – teigia LSU docentė, sveikatingumo trenerė Simona Pajaujienė ir kviečia kartu atlikti deguonies testą bei išmokti taisyklingo kvėpavimo pratimų, kuriuos vėliau galėsite išbandyti namuose bet kuriuo metu – ryte, dieną ar vakare.

Nuoroda: https://bit.ly/SimonaPajaujienė

15. Pilateso pratimai pusiausvyrai lavinti ir kojų raumenims stiprinti. LSU dėstytoja, pilateso trenerė dr. Kristina Zaičenkovienė.
„Nors dabar negalime mankštintis sporto klubuose, bet fizinės formos prarasti nevalia. Taigi kasdien sportuokime namuose“, – ragina LSU dėstytoja, pilateso trenerė dr. Kristina Zaičenkovienė.
Šįkart kartu su trenere atlikite pilateso mankštą, kuriai prireiks rankšluosčio, kilimėlio ir pagalvėlės. Iš pradžių atliksite pratimus pusiausvyrai lavinti ir kojų raumenims stiprinti, vėliau – pratimus ant kilimėlio.
Nuoroda: https://bit.ly/KristinaZaičenkovienė

16. Mankšta senjorams ir mažiau fiziškai aktyviems žmonėms. LSU dėstytoja, Trečiojo amžiaus universiteto vadovė dr. Kristina Visagurskienė.

Tebesitęsiant karantinui LSU specialistė dr. Kristina Visagurskienė ragina visus ir toliau likti namuose, bet neužmiršti kasdien pasimankštinti. „Kviečiu atlikti mankštą, kuri padės sąnariams tapti paslankesniems, o raumenims – stipresniems. Galime naudoti įvairias pagalbines priemones. Jeigu neturime specialių lazdų, tiks šluota ir šalikas. Visus pratimus stenkitės atlikti saugiai: jeigu sunkiau išlaikyti pusiausvyrą, remkitės į kėdę ar sieną; jeigu aukštas kraujospūdis, nekelkite rankų virš galvos“, – pataria dr. K. Visagurskienė.

Nuoroda: https://bit.ly/KristinaVisagurskienė

17. Kaip sustabdyti osteoporozę? LSU dėstytoja, kineziterapeutė doc. dr. Vilma Dudonienė. 
Dažnas vyresnio amžiaus žmogus serga osteoporoze. Kokia tai liga, kaip ją atpažinti? Galbūt yra būdų, kaip patys galėtume sustabdyti šią ligą?
LSU dėstytoja, kineziterapijos specialistė Vilma Dudonienė pristato pratimus, kuriuos kiekvienas galime atlikti namuose.
Nuoroda: https://bit.ly/VilmaDudonienė

18. Fiziniai pratimai – geriausias antidepresantas. LSU profesorius, sporto mokslininkas Albertas Skurvydas.
LSU profesorius Albertas Skurvydas įsitikinęs, kad depresiją galima gydyti ir be vaistų, tačiau apie šiuos būdus vis dar kalbama nedaug.
„Fiziniai pratimai yra vieni geriausių antidepresantų. Jei sportuosime 150–300 minučių per savaitę, apie 40 procentų sumažinsime galimybę susirgti depresija. Skandinavijos šalių ir mūsų universiteto mokslininkų tyrimai rodo, kad pratimai veiksmingesni už vaistus nuo depresijos, o tai vienas svarbiausių sporto mokslo atradimų. Be to, labai svarbu, kad fizinį aktyvumą derintume su sveika mityba, poilsiu, socialiniu aktyvumu ir savęs valdymu“, – sako sporto mokslininkas.
Nuoroda: https://bit.ly/AlbertasSkurvydas

19. Keturios fizinio aktyvumo formos – keturioms amžiaus grupėms. LSU profesorius, sporto mokslininkas Albertas Skurvydas.
LSU profesorius Albertas Skurvydas dalijosi įžvalgomis, kiek ir kaip turėtų sportuoti keturių amžiaus grupių žmonės – nuo vaikų iki senjorų. 5 minutės, kurios įkvėps keisti gyvenimo būdą.
Nuoroda: https://bit.ly/AlbertasSkurvydas

20. Kodėl sportui reikalingos molekulės ir genai? LSU profesorius dr. Aivaras Ratkevičius.
Kokie genai turi įtakos sportininkų ištvermei, protiniam darbingumui ir kitoms savybėms? Ar fiziniai pratimai gali užkardyti lėtines neinfekcines ligas? Kaip mityba lemia žmogaus svorį ir raumenų funkcijas? Kaip senėjimo procesai veikia raumenų pokyčius ir kaip juos pristabdyti? Į šiuos itin aktualius klausimus stengiasi rasti atsakymus LSU mokslininkai, kartu su užsienio kolegomis atliekantys svarbius molekulinės sporto fiziologijos ir genetikos mokslinius tyrimus.
Nuoroda: https://bit.ly/AivarasRatkevičius

21. Kas padeda stiprinti imunitetą? LSU mokslininkas dr. Petras Minderis
Siaučiant koronavirusui girdime nemažai patarimų, kaip greitai sustiprinti savo organizmo imunitetą.
„Nėra greito būdo ar stebuklingos tabletės, kurie akimirksniu sustiprintų mūsų imunitetą. Tuo reikia rūpintis nuolat, kad organizmas būtų pasirengęs atremti įvairius virusus arba lengviau su jais kovotų. Taigi visada turime tinkamai maitintis ir rūpintis, kad mums netrūktų itin reikalingų vitaminų D ir C, skaidulinių medžiagų, baltymų, kad gerai funkcionuotų žarnynas, nes visa tai yra imuniteto pagrindas. Be to, ypač pandemijos metu turėtume vengti dietų, gerai išsimiegoti ir būti fiziškai aktyvūs“, – tvirtina LSU Sporto mokslo ir inovacijų instituto mokslininkas dr. Petras Minderis, kartu su kolegomis atliekantis aktualius mokslinius tyrimus, susijusius su mityba ir metabolizmu, įvairiomis dietomis ir kalorijų apribojimu.
Nuoroda: https://bit.ly/PetrasMinderisAtnaujinta 2018-03-16 21:15