Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), ruošdamasi artėjančių rinkimų periodui ir siekdama apsaugoti Lietuvos gyventojus nuo galimo koronaviruso plitimo, parengė rekomendacijas, kaip elgtis agitacijos laikotarpiu

Atgal

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), ruošdamasi artėjančių rinkimų periodui ir siekdama apsaugoti Lietuvos gyventojus nuo galimo koronaviruso plitimo, parengė rekomendacijas, kaip elgtis agitacijos laikotarpiu

2020-08-31

Rekomendacijos namuose besilankantiems politinės kampanijos dalyviams ir jų atstovams

Agitacijos laikotarpiu neturėtų būti lankomasi rinkėjų namuose, jei jaučiami peršalimui būdingi simptomai (karščiuojama, peršti gerklę, prasidėjusi sloga ir pan.). Taip pat reikėtų vengti bendravimo su peršalimo simptomus jaučiančiais gyventojais.

Agituojantiesiems rekomenduojama dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (kaukę ar respiratorių), taip pat laikytis rankų higienos, kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo. 

Ministerija rekomenduoja neiti į gyvenamąsias patalpas, vengti tiesioginio fizinio sąlyčio, neliesti durų rankenų, kitų paviršių. Taip pat rekomenduojama stengtis bendrauti didesniu negu 2 metrų atstumu, o po susitikimo – nusiplauti ir dezinfekuoti rankas.

Rekomendacijos gyventojams, namuose priimantiems politinės kampanijos dalyvius ar jų atstovus

Gyventojai neturėtų bendrauti su į namus atvykusiu politinės kampanijos dalyviu arba jo atstovu, jeigu namuose laikomasi privalomos izoliacijos. Tuo atveju, kai gyventojai serga peršalimo ligomis, apie tai reikėtų įspėti atvykusius agituoti asmenis. 

Ministerija ragina nekviesti politinės kampanijos dalyvių į gyvenamąsias patalpas. Rekomenduojama agitacijai rinktis kitą vietą, pavyzdžiui, namų kiemą.

Gyventojai, kaip ir kandidatai ar jų atstovai, turėtų dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (kaukę ar respiratorių), taip pat laikytis rankų higienos, kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo. 

Į namus atvykus kandidatui ar jo atstovui, gyventojams rekomenduojama vengti tiesioginio fizinio sąlyčio, reikėtų stengtis bendrauti didesniu negu 2 metrų atstumu. Po susitikimo būtina nusiplauti ir dezinfekuoti rankas. 

Rekomendacijos kandidatų susitikimams su gyventojais, kai jie vyksta uždarose patalpose

Susitikimuose neturėtų būti dalyvaujama sergant peršalimo ligomis arba laikantis privalomos izoliacijos. 

Uždarose patalpose vykstančiuose susitikimuose rekomenduojama dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (kaukę ar respiratorių). Taip pat turėtų būti laikomasi rankų higienos, kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo.

Susitikimų metu būtina vengti tiesioginio fizinio sąlyčio. Taip pat reikėtų stengtis išlaikyti tarp žmonių ne mažesnį negu 2 metrų atstumą.

Ministerija pažymi, jog gyventojų susitikimams su kandidatais naudojamos patalpos turėtų būti gerai išvėdintos prieš susitikimus ir jiems pasibaigus.

Atnaujinta 2018-03-16 21:15