Įvyko paskaita "Kitoks požiūris į onkologines ligas"

Atgal

Įvyko paskaita "Kitoks požiūris į onkologines ligas"

2023-03-13

Visi žinome, kad savo sveikata reikia nuolat rūpintis, laikytis tam tikrų sveikos gyvensenos principų, tačiau dažniausiai pasivaikščiojimą gryname ore iškeičiame į sėdėjimą prie televizoriaus, o vietoje sveiko maisto pasirenkame per daug kalorijų, riebalų, cukraus, druskos turintį maistą. Nesveikas maistas ir fizinio krūvio nebuvimas sukelia daugybę ligų, viena iš jų yra onkologinės ligos. Šios ligos diagnozė tampa didžiuliu išbandymu ne tik pacientui, paciento šeimos nariams, bet ir jį gydančiam gydytojui.
Norint išvengti sunkių ligų būtina sveika mityba, aktyvus fizinis judėjimas, žalingų įpročių atsisakymas, streso vengimas. Taip pat reikia aktyviai naudotis prevencinėmis programomis, ir būti atidiems, kurių šeimose jau buvo sergančių vėžiu, nes tos pačios šeimos narius veikia ta pati aplinka, panašūs įpročiai. Norintiems pasveikti labai svarbu laikytis gydytojo rekomendacijų, pačiam domėtis liga ir svarbiausia reikia norėti pasveikti.
Kovo 9 dieną, Švenčionių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure vyko nemokama paskaita “Kitoks požiūris į onkologines ligas”, kurią vedė gydomosios mitybos specialistė Ingrida Kuprevičiūtė. Paskaitos metu išgirdome daug vertingos informacijos, patarimų norint užkirsti kelią onkologinių ligų atsiradimui ir ką turėtume daryti jau išgirdus šią diagnozę.
Būkite sveiki ir džiaukitės gyvenimu
Atnaujinta 2018-03-16 21:15