BALANDŽIO MĖNESIO VEIKLOS PABRADĖS „RYTO“ IR „ŽEIMENOS“ GIMNAZIJOSE

Atgal

BALANDŽIO MĖNESIO VEIKLOS PABRADĖS „RYTO“ IR „ŽEIMENOS“ GIMNAZIJOSE

2023-05-26

PAMOKA - UŽSIĖMIMAS „SAUGOKIME SAVO AKIS“
Š. m. balandžio mėnesį Pabradės „Ryto“ ir „Žeimenos“ gimnazijose 4, 5 klasių mokiniams, vyko pamokos-užsiėmimai „Saugokime savo akis“.
Akis – svarbiausias žmogaus jutimo organas. Net 80 proc. visos informacijos gauname per akis. Reikėtų pasirūpinti akių poilsiu ir mankšta, nes šiais laikais vaikai labai daug laiko praleidžia žaisdami telefonais, prie televizorių bei kompiuterių ekranų. Su mokiniais būtent apie tai ir kalbėjo visuomenės sveikatos specialistė. Taip pat paaiškino ką reikia valgyti, kad akys būtų stiprios, kiek laiko galima žiūrėti televizorių, žaisti kompiuteriu.
Vaikai kartu su specialiste atliko akių nuovargį mažinančius pratimus. Mokiniai prižadėjo juos daryti kiekvieną dieną. Užmerktomis akimis mokiniai bandė atspėti kokius daiktus laiko delnuose. Šio žaidimo metu dauguma nedrąsiai tyrinėjo daiktus. Tačiau visiems labai norėjosi nors kiek pramerkti akis ir užsitikrinti savo saugumu, pasitikrinti ar teisinga nuojauta. Šie žaidimai parodė mokiniams kaip mums svarbu matyti kas yra prieš mus.
Tam, kad ilgiau prisimintų pateiktą informaciją, mokiniai atliko kūrybines užduotis.
Saugokime savo akytes, kad jos būtų sveikos ir stiprios!
TARPTAUTINĖ MOTINOS ŽEMĖS DIENA
2023 m. balandžio 22 d. – Tarptautinė Motinos Žemės diena. Balandžio 24d. Pabradės „Žeimenos“ gimnazijos 4 klasių mokiniai kartu su mokytoją ir visuomenės sveikatos specialiste paminėjo motinos Žemės dieną. Pamokos pradžioje mokiniai peržiūrėjo filmą apie žemės išsaugojimą, o vėliau aptarė klausimus: kodėl reikia saugoti žemę, kodėl reikia tvarkytis, kodėl reikia rūšiuoti atliekas, taupyti vandenį, energiją. Vaikai atliko užduotėles, parengė plakatą.
TARPTAUTINĖ TRIUKŠMO SUVOKIMO DIENA
PRANEŠIMAS „TRIUKŠMO POVEIKIS SVEIKATAI“
Kiekvienais metais, paskutinį balandžio mėnesio trečiadienį, minima Tarptautinė triukšmo suvokimo diena. Ši diena skirta pažymėti visuotini susirūpinimą dėl ilgalaikio triukšmo keliamos žalos visuomenės sveikatai.
Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Žana Točilova 6-7 klasių mokiniams priminė, kad šių dienų žmogus gyvena ypač aktyvų gyvenimą, kad nuolat skuba, bėga ir nebepastebi, „nebegirdi“ arba toleruoja nuolatinį mūsų klausos dirgiklį - triukšmą. Jis vargina ne tik darbo vietose, mokyklose bet ir gatvėse bei namuose. Mokiniai klausydamiesi pranešimo suvokė, kad šis veiksnys tapo kasdieniniu mūsų gyvenimo palydovu, prie kurio žmogus greitai prisitaikė. Vaikai išsiaiškino, kad triukšmas daro neigiamą įtaką sveikatai, todėl negalima jo toleruoti, nes net ir nestiprus 60-70 db triukšmas sukelia galvos skausmą, svaigimą, nerimą, nemigą, pablogėja atmintis, dėmesys, orientacija.
Atnaujinta 2018-03-16 21:15