Veiklos ugdymo įstaigose

Atgal

Veiklos ugdymo įstaigose

2022-11-25

????Akcija ,,Būkime matomi ir saugūs kelyje“
Šiuo vis tamsėjančiu metų laiku atšvaitų segėjimas, nešiojimas tampa vis didesne aktualija. Ypatingai svarbus uždavinys – įpratinti mažuosius miesto gyventojus prisijaukinti atšvaitus, kurie taptų geriausiais jų draugais kelyje. Atšvaitas gali išgelbėti vaikui gyvybę, tačiau nepakanka tik jį turėti. Siekiama priminti vaikams, kad atšvaitą reikia nešioti kasdien, juk nešiojamas atšvaitas yra tarsi vaiko angelas sargas, saugantis jį nuo eismo nelaimių tamsiu paros metu ir nepastabių vairuotojų.
Tradicinė atšvaitų diena šiemet minima lapkričio 6 d. Ta proga visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Irena Januševskaja pravedė akciją ,,Būkime matomi ir saugūs kelyje‘‘ ir aplankė Švenčionių l/d ,,Gandriukas‘‘ ,,Boružiukų‘‘, ,,Volungiukų‘‘, ,, Žvirbliukų“ grupių vaikučius, Zigmo Žemaičio gimnazijos pradinių klasių moksleivius, išdalino atšvaitukus ir priminė pagrindines atšvaitų nešiojimo taisykles ir kaip reikia saugiai elgtis gatvėje.
Nereikia pamiršti, kad saugumas dažnai priklauso nuo matomumo. Atkreipkite dėmesį, kad pats atšvaitas savaime nešviečia, o tik atspindi atvažiuojančio automobilio šviesas, todėl jį būtina pritvirtinti automobilio žibintų aukštyje, nes taip vairuotojai geriau pastebi atšvaitus. Po šios akcijos tikimės, kad atšvaitų ant vaikų rūbų sužibės daug daugiau.
????,,Mikrobų nebijau- ką daryti aš žinau!“
Asmens higiena – tai žinių ir taisyklių visuma, padedanti saugoti ir stiprinti sveikatą. Higienos ugdymas yra būtinas visapusiškam vaiko vystymuisi, sveikatos palaikymui ir stiprinimui. Asmens higienos įpročius vaikas formuoja per stebėjimą ir, esant palankioms sąlygoms, veikia pats savarankiškai, todėl svarbu mokyti ir priminti vaikams, kad higieniniai įgūdžiai yra svarbūs jų sveikatai.
ASMENS HIGIENOS UGDYMO KRYPTYS:
• rankų plovimas, veido prausimas;
• burnos ir dantų priežiūra;
• ausų, nosies higiena;
• kojų higiena, taisyklingas nagų kirpimas ;
• asmeninių daiktų priežiūra;
• rūbų ir avalynės priežiūra;
• kosėjimo, čiaudėjimo etiketas.
????Spalio mėnesi, Zigmo Žemaičio gimnazijoje, 1d, 2b, 3a, 3c klasės mokiniams ir l/d ,,Gandriukas‘‘ ,,Kiškučių‘‘ , ,,Boružiukų‘‘ grupių vaikams buvo primintos asmens higienos taisyklės bei jų svarba.
Visuomenės sveikatos specialistė vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Irena Januševskaja mokiniams priminė, jog asmens higiena yra labai svarbi kiekvieno žmogaus sveiko gyvenimo būdo dalis, kuri padeda ne tik jaustis gerai, bet ir apsaugo nuo daugelio užkrečiamų ligų. Specialistė akcentavo, kad rankų plovimas yra vienas iš veiksmingiausių ir paprasčiausių būdų, siekiant apsisaugoti nuo užkrečiamų ligų sukėlėjų. Praktinės užduoties metu, UV lempos, specialių miltelių pagalba, vaikai stebėjo, kaip per rankas ir įvairius daiktus plinta bakterijos, įsitikindami, kad ne visiems pavyksta iš pirmo karto gerai nusiplauti rankas. Ugdytiniai žiūrėjo filmuką, kaip reikia teisingai plauti rankytes, dainavo dainelę apie rankų plovimą, smagiai diskutavo apie mikrobų žalą organizmui.
???? Pamokėlės ,,Tarp mūsų mergaičių‘‘
Lytinis brendimas - sudėtingas ir labai svarbus kiekvieno žmogaus gyvenimo periodas. Spalio 14 d. ir lapkričio 11 d., Zigmo Žemaičio gimnazijos 4 klasių mergaitėms vyko pamokėlės ,,Tarp mūsų mergaičių‘‘
Pamokos tikslas - suteikti mokiniams teisingų žinių apie šį periodą, padėti jiems suprasti ir priimti lytinio brendimo pokyčius kaip natūralius, padėti jiems pasiruošti šiam periodui, įsisavinti tinkamus asmens higienos įpročius, sumažinti su brendimo laikotarpiu susijusį stresą ir stiprinti pasitikėjimą savimi.
Pamokos metu visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenė sveikatos priežiūrą mokykloje Irena Januševskaja mergaitėms papasakojo kas gi vyksta organizme brendimo laikotarpiu, kaip keičiasi kūnas, išvaizda emocijos. Šiems pokyčiams reikia daug energijos, todėl yra labai svarbu tuo metu sveikai maitintis, gerai išsimiegoti, daugiau pasivaikščioti gryname ore. Su mergaitėmis buvo aptariama higienos tema, tema apie kasdieninę kūno priežiūrą, privalomas higienos priemones, jų paskirtį.
????Įgyvendinant projektą ,,Vaikų ir jaunimo psichinės sveikatos stiprinimas bei paslaugų prieinamumo gerinimas Švenčionių rajono ugdymo įstaigose‘‘ Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos pradinių klasių mokiniai turi puikią galimybę kiekvienos pertraukos metu apsilankyti gimnazijos sveikatos kabinete pas visuomenės sveikatos specialistę, vykdančią visuomenės sveikatos priežiūrą mokykloje. Piešimas ant šviesos molberto, lipdymas iš modelino, plastelino, mandalų spalvinimas, žaidimai, naudojant šviesos-smėlio staliuką su kinetiniu smėliu padeda vaikams atsipalaiduoti, nurimti, lavina kūrybiškumą, skatina saviraišką, bendravimą. Laikas prabėga greitai ir smagiai. Toks pat sensorinis (relaksacijos) kambarys įrengtas ir l/d ,,Gandriukas“. Tai erdvė, kurioje vaikai turi galimybę ilsėtis, žaisti, piešti, lipdyti.
Parengė visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenė sveikatos priežiūrą mokykloje Irena Januševskaja
Atnaujinta 2018-03-16 21:15