Gegužės mėnesio veiklos Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijoje

Atgal

Gegužės mėnesio veiklos Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijoje

2023-06-06

Švenčionių Z. Žemaičio gimnazija turi įsigijusi automatinį išorinį širdies defibriliatorių. Dauguma širdies sustojimo atvejų įvyksta dėl nenormalaus, greito ir nereguliaraus širdies plakimo žinomo,
kaip skilvelių virpėjimas. Tokiu atveju automatinė elektrinė defibriliacija laikoma vieninteliu efektyviu gydymo būdu. Automatinis išorinis defibriliatorius yra prietaisas, kuris duoda reikiamus valdomus elektros smūgius, kad sumažintų skilvelių virpėjimą. Tai pats svarbiausias išgyvenimo veiksnys. Jei širdies defibriliacija bus pradėta per pirmąsias penkias minutes, tikimybė, kad žmogus pasveiks, siekia net 75 procentus. Tačiau nepakanka vien turėti aparatą. Svarbu žinoti, kaip žmogui suteikti pirmąją pagalbą ir kaip naudotis defibriliatoriumi. Mokyklos mokytojams, techniniam personalui, 8a, 8b, 8c, 9a, 9b, 9c, I-III SĮU kl. mokiniams apie tai gegužės mėn. buvo pravestos pamokėlės.
I-III SĮU kl. mokiniai išbandė piešimą smėliu. Tai unikali terapinė veikla, kuri skatina teigiamas vaiko emocijas, didina pasitikėjimą savimi, ugdo kūrybiškumą. Piešiniai yra pagaminti iš lipnaus popieriaus, kuris atsilipina dalimis ir taip patogiai galima berti spalvotą smėlį ant lipnaus paviršiaus.Taip žingsnis po žingsnio išryškėja nuostabūs paveikslai.
Atnaujinta 2018-03-16 21:15