Dantys yra visam gyvenimui. Imkis veiksmų!

Atgal

Dantys yra visam gyvenimui. Imkis veiksmų!

2019-04-03

Periodonto ligos ir dantų ėduonis yra dažniausios neužkrečiamos žmonių ligos bei pagrindinė dantų netekimo priežastis. Abi ligos gali lemti prastesnę mitybą ir daryti neigiamą poveikį savivertei ir gyvenimo kokybei.

Dantų apnašos yra bendras pagrindinis veiksnys, lemiantis ėduonies ir periodonto ligų išsivystymą.

Šių ligų prevencijai ir kontrolei svarbūs tokie patys rizikos veiksniai ir socialinės determinantės.

Naujausios mokslinės diskusijos rodo, kad panašūs prevencijos planai, kurie paremti rutiniškai atliekama burnos higiena vartojant fluoro turinčią pastą, yra efektyvūs tiek periodonto ligoms, tiek ėduoniui kontroliuoti.

Augant žmonių populiacijai ir dėl vis daugiau žmonių išlaikant savo dantis, žmonių, sergančių dantų ėduonimi ir periodontitu, skaičius auga. Dėl šios priežasties didėja šių ligų našta visame pasaulyje, ypač tarp vyresnių žmonių.

Dantenų uždegimo ir periodontito rizika dažniausiai didėja senstant, o didžiausi karieso pikai stebimi vaikystėje ir paauglystėje. Šios ligos labai paplitusios bendroje populiacijoje ir kelia didelę grėsmę šių žmonių dantims. Visą gyvenimą išlieka rizika sirgti abiejomis minėtomis ligomis. Laimei, taikant efektyvias profilaktikos ir terapines priemones galima gydyti šias ligas.

Nepriklausomai nuo amžiaus, siekiant išvengti šių ligų svarbu mažinti cukraus suvartojimą, dukart valyti dantis pasta su fluoru ir mesti rūkyti.

Kraujuojančios dantenos nėra normalu ir svarbu reguliariai lankytis pas gydytoją odontologą.

Dantys yra visam gyvenimui. Imkis veiksmų! Kviečiame susipažinti su periodonto ligų ir dantų ėduonies kontrolės rekomendacijomis, kurias rasite čia.Atnaujinta 2018-03-16 21:15