Artėjant mokinių atostogoms – svarbi informacija apie sąlytį turėjusių asmenų izoliaciją

Atgal

Artėjant mokinių atostogoms – svarbi informacija apie sąlytį turėjusių asmenų izoliaciją

2021-10-22

Artėjant mokinių atostogoms, kyla vis daugiau klausimų, kaip elgtis, jei iki atostogų ar jų metu ugdymo įstaigoje bus nustatytas COVID-19 ligos atvejis ir vaikas turės didelės rizikos sąlytį.
Primename, kad nuo 2021 m. rugsėjo 23 d. įsigaliojo naujas izoliacijos algoritmas, skirtas ugdymo įstaigose besimokantiems vaikams, kurie yra turėję didelės rizikos sąlytį su sergančiuoju. Visais atvejais izoliuojami asmenys, kuriems nustatyta COVID-19 liga – už jų izoliacijos trukmės nustatymą atsakingas šeimos gydytojas.
Pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo procese, nustačius COVID-19 ligos atvejį, neskiepyti ir nepersirgę sąlytį turėję ugdytiniai turi pasirinkimą – izoliuotis arba testuotis ir toliau dalyvauti ugdymo procese*.
Neizoliuojami mokiniai, kurie ugdymo įstaigoje testuojasi savikontrolės greitaisiais antigeno testais tris kartus: iškart po atvejo nustatymo, antrą kartą – praėjus 48–72 valandoms ir pakartotinai trečią kartą – dar po 48 valandų.
Atsižvelgiant į tai, kad per mokinių atostogas ugdymo įstaigose nebus vykdomas testavimas sąlytį turėjusiems vaikams ir nebus sudarytos sąlygos užbaigti testavimo pagal nustatytą testavimo algoritmą, tie ugdytiniai, kurie turės sąlytį iki atostogų ar atostogų metu, privalės izoliuotis 10 dienų po turėto kontakto. Ugdymo įstaigoje dirbantis visuomenės sveikatos specialistas turės įvertinti, ar sąlytį turėjusiems asmenims iki atostogų bus spėta atlikti visus testus pagal nustatytą algoritmą. Jei ne, tokiu atveju vaikai turės būti izoliuojami, t. y. informacija perduodama Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC). Izoliuotis nereikės skiepytiems, persirgusiems ir pagal ikimokyklinio ar priešmokyklinio ugdymo programas besimokantiems vaikams.
Kaip ir anksčiau, suteikiama galimybė susitrumpinti izoliaciją, ne anksčiau kaip 7 izoliacijos dieną atlikus PGR tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą, jei asmeniui nepasireiškia ūmios viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomai, t. y. staiga prasidėjęs bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas. Skiepytiems ir persirgusiems (jei praėjo daugiau nei 90 dienų po persirgimo) sąlytį turėjusiems asmenims rekomenduojama ne anksčiau kaip 3 dieną po turėto kontakto atlikti tyrimą – tai padaryti galima registruojantis http://www.1808.lt arba skambinant numeriu 1808.
Primename, kad atvejo epidemiologinę diagnostiką ir sąlytį turėjusių asmenų nustatymą ugdymo įstaigose vykdo savivaldybių visuomenės sveikatos biurų specialistai, tad atostogų metu nustačius atvejį, ugdytiniai ar jų tėvai turi kreiptis į ugdymo įstaigoje dirbantį visuomenės sveikatos specialistą.
Net ir atostogų metu svarbu stebėti sveikatos būklę ir pasireiškus COVID-19 ligai būdingiems simptomams, nedelsiant izoliuotis ir registruotis ištyrimui http://www.1808.lt arba skambinant numeriu 1808.
Šiuo metu galiojančius algoritmus galima rasti ČIA.
*Pažymėtina, kad net ir tie vaikai, kurie neizoliuojami, tačiau tęsia ugdymą kontaktiniu būdu besitestuodami, 10 dienų nuo paskutinės sąlyčio su sergančiuoju COVID-19 liga dienos negali dalyvauti neformaliojo švietimo ar kitose veiklose, jei jose dalyvauja kitos ugdymo įstaigos vaikai, taip pat tokie asmenys neturėtų dalyvauti renginiuose, kitose žmonių susibūrimo vietose, rekomenduojama apriboti asmenų, su kuriais bendraujama, skaičių. Bendraujant su kitais asmenimis, tokie asmenys turi dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, laikytis saugaus atstumo ir kitų bendrųjų COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) prevencijos priemonių.

SAM Spaudos tarnyba

Atnaujinta 2018-03-16 21:15