SAVIŽUDYBIŲ PREVENCIJOS MOKYMAI „ASIST“

Atgal

SAVIŽUDYBIŲ PREVENCIJOS MOKYMAI „ASIST“

2022-04-14

Kiekviena savižudybė yra skaudi netektis. Ji nutraukia didžiausią vertybę – gyvybę. Ji nieko neišsprendžia. Lieka tik kančia ir tūkstančiai galimybių, kuriomis nepasinaudota... Daugelio savižudybių galima išvengti.
Kiekvienas iš mūsų taip pat galime sumažinti savižudybės pavojų:
• Išmokdami jį atpažinti.
• Žinodami, ką tokiu atveju reikia daryti.
Prislėgtas žmogus gali nesugebėti žodžiais nusakyti savo jausmų. Tačiau yra daugiau ženklų, rodančių, kad tokiam žmogui labai sunku.
Švenčionių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kovo 24 – 25 dienomis organizavo „ASIST“ mokymus, skirtus šeimos gydytojams, slaugytojams, soc. darbuotojams, mokytojams, seniūnijų darbuotojams, policijos ir priešgaisrinės apsaugos pareigūnams ir visiems norintiems.
„ASIST“ – tai yra tarptautinius apdovanojimus pelniusi dviejų dienų trukmės programa, paruošianti dalyvius suteikti galvojančiam apie savižudybę žmogui pirmąją pagalbą naudojant PAL modelį. Tai unikalus, rinktis gyvenimą skatinantis modelis. Tyrimai rodo, kad turintiems minčių apie savižudybę žmonėms pokalbis su ASIST baigusiu pagalbos teikėju susilpnina norą žudytis ir sustiprina viltį.
Dauguma ASIST dalyvių dirba įvairiose srityse kaip pagalbos teikėjai, tačiau ir į šiuos mokymus gali ateiti bet kuris vyresnis nei 16 metų žmogus.
Baigę ASIST programą dalyviai sugeba:
• identifikuoti žmones, kurie turi minčių apie savižudybę;
• juos išklausyti ir pokalbyje pastebėti dalykus, kurie sieja šį žmogų su gyvenimu;
• atlikti rizikos įvertinimą, kartu su žmogumi sukurti saugumo planą ir pasiekti susitarimą, kad saugumą užtikrinantys veiksmai bus atlikti;
• suprasti, kaip nuostatos ir įsitikinimai gali paveikti pagalbos
teikimą.
Atnaujinta 2018-03-16 21:15